loading

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, został uhonorowany tytułem Człowieka roku branży motoryzacyjnej przyznanym przez redakcję Auto Świat i Autoswiat.pl. Zwycięzcę nagrody specjalnej ogłosił redaktor naczelny Stanisław Sewastianowicz podczas ceremonii wręczenia nagród Auto Świat Moto Awards 2019, która odbyła się 15 stycznia br. w hotelu Victoria Sofitel w Warszawie.

Redakcja Auto Świat i Autoswiat.pl doceniła zasługi Wojciecha Mieczkowskiego w przeprowadzeniu skutecznego połączenia marek Citroën, DS, Opel i Peugeot w ramach Groupe PSA w Polsce, co przyczyniło się do powstania silnej organizacji, która ze sprzedażą na poziomie 75 000 samochodów rocznie zajmuje drugie miejsce na polskim rynku.

„Połączenie dwóch dużych organizacji na bardzo konkurencyjnym rynku to zawsze wyzwanie, a szczególnie w okresie tak dynamicznych zmian stojących obecnie przed branżą motoryzacyjną, jak elektryfikacja, nowe bardzo restrykcyjne normy emisji, zmiany sposobów sprzedaży, czy rosnące oczekiwania klientów wobec produktów. Groupe PSA w Polsce jest dobrze przygotowana do czekających ją wyzwań i ma wszelkie atuty, zarówno jeśli chodzi o oferowane produkty, jak i o zespół ludzi z ogromnym potencjałem, aby odnosić dalsze sukcesy na naszym rynku. – powiedział Wojciech Mieczkowski. „Nagroda ta jest dla mnie niezwykłym wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem na przyszłość. Traktuję ją także jako wyraz uznania dla pracy całego zespołu Groupe PSA w Polsce, którym mam zaszczyt kierować.”

To kolejne wyróżnienie przyznane Wojciechowi Mieczkowskiemu w ciągu ostatniego roku. Wcześniej za udane połączenie na polskim rynku dwóch organizacji – Groupe PSA i Opla, został wyróżniony tytułem Moto Menedżera Roku przyznanym w ramach Rzeczpospolita Moto Awards, nagród dziennika „Rzeczpospolita” i portalu moto.rp.pl.

Wojciech Mieczkowski od 1 sierpnia 2018 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Groupe PSA w Polsce. W 2019 roku obchodził rocznicę 25-lecia pracy w branży motoryzacyjnej. Grupa, do której należą marki Peugeot, Citroën, DS, Opel oraz Free2Move jest jedną z największych  na polskim rynku motoryzacyjnym. Łączna sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t Groupe PSA w Polsce w 2019 roku osiągnęła liczbę prawie 75 000 sztuk, a udział w rynku osiągnął poziom 11,98%.

Do góry